JPU Vrtić Naša radost – Herceg Novi

Uspješno održana druga Trotinetijada

Preuzeto sa portala RTHN

Programi povodom Dana grada, otvoreni su na najljepši način, drugom dječjoj “Trotinetijadom” koja je okupila oko 500 mališana. Ove godine drugarima iz vrtića „Naša radost“ stigli su i vršnjaci iz JPU „Vukosava Ivanović Mašanović“ iz Bara.

Vožnja trotineta organizovana je ispod Titove vile, a manifestacija je nastala u okviru projekta Centra izvrsnosti Ministarstva prosvjete, po ideji vaspitačice Aleksandre Simović.
Prema riječima direktorice JPU „Naša Radost“ Tamare Živanović, zadovoljstvo je što su uspjeli da Trotinetijada, koja pored takmičarskog ima i edukativan karakter, postane i zvanično dio programa povodom Dana grada.

Na početku vožnje predstavnici Centra bezbjednosti održali su mališanima predavanje o bezbjednosti u saobraćaju.

Organizaciju Trotinetijade podržali su Opština Herceg Novi i Turistička organizacija Herceg Novi.